04:38 - 1403/04/14

آخرین خبر از آخرین عرضه خودروهای وارداتی+جزئیات

رئیس سازمان توسعه تجارت ایران اعلام کرد که واردات خودرو به کشور بهبود یافته است و آخرین فرصت برای ثبت‌نام خودروهای وارداتی برای متقاضیان اسفند ۱۴۰۱، تا اواخر تیرماه می باشد. افرادی که در این زمان خودروی مورد نظر خود را انتخاب نکنند، دیگر ...

نخستین محموله خودروهای هیبریدی وارد کشور شد

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، طبق گفته مسئولان روند واردات خودرونسبت به گذشته بهتر شده و روند مثبتی را دنبال می کند.

مهدی ضیغمی، رئیس سازمان توسعه تجارت ایران و مجری طرح واردات خودرو درخصوص زمان بازگشایی سامانه عرضه خودرو‌های وارداتی گفت: آخرین عرضه خودرو‌های وارداتی برای ثبت‌نام کنندگان اسفند ۱۴۰۱، اواخر تیرماه انجام خواهد شد. این آخرین فرصت برای این گروه از متقاضیان است و در صورت عدم انتخاب خودرو، حذف خواهند شد.

وی افزود: به احتمال زیاد در عرضه اواخر تیرماه، سامانه عرضه خودرو‌های وارداتی برای ثبت‌نام از افراد جدید هم باز شود، اما این که مدل بعدی عرضه خودرو‌های وارداتی چگونه باشد هنوز تعیین تکلیف نشده است.

ضیغمی درخصوص روند واردات خودرو نیز گفت: وضعیت خیلی خوب است. روند واردات خودرو روتین شده است، ارز تخصیص داده می‌شود و چالش‌های قبلی برای واردات خودرو وجود ندارد.

وی در پاسخ به این سوال که آیا در مجموع شاهد واردات ۱۰۰ هزار دستگاه خودرو خواهیم بود، گفت: منطقا با این فرآیندی که در حال انجام است و چنانچه روند تخصیص ارز تغییر نکند، باید به این عدد‌ها برسیم.

مجری طرح واردات خودرو درخصوص وضعیت عرضه خودرو‌های وارداتی جانبازان نیز گفت: در حال تلاش هستیم تا آخر همین هفته، سامانه ویژه عرضه خودرو‌های وارداتی جانبازان باز شود.

منبع: اقتصادانلاین

مطالب مرتبط