16:00 - 1403/03/06

اجتماعی

آخرین اخبار مهم درباره ی انتقال بیمه تکمیلی بازنشستگان

روابط عمومی صندوق درباره پیگیری مدارک و اسناد پزشکی قرارداد سال ۱۴۰۲ و ۱۴۰۳ توضیحاتی ارائه کرده است که در ادامه راجب انتقال بیمه تکمیلی می خوانید.

در سامانه جامع بیمه کشاورزی ۹.۷ همت حق بیمه تولیدی ثبت شد!

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر،به نقل از مکتوب نامه روابط عمومی صندوق درباره پیگیری مدارک و اسناد پزشکی قرارداد سال ۱۴۰۲ و ۱۴۰۳ توضیحاتی ارائه کرده است که در ادامه راجب انتقال بیمه تکمیلی می خوانید.برای اطلاعات بیشتر اندیشه معاصر را دنبال کنید و همراه ما باشید.

خبر مهم درباره انتقال بیمه تکمیلی بازنشستگان | بازنشستگان کشوری اسناد و مدارک را فعلا نگه دارند

مدارک پزشکی سال ۱۴۰۲ که تحویل شرکت کارپردازی آتیه سازان حافظ شده است، پس از ارسال از سوی این شرکت پس از تامین منابع لازم پرداخت خواهد شد. مدارک پزشکی سال ۱۴۰۳ که تحویل شرکت کارپردازی قبلی شده است از سوی آن شرکت به شرکت بیمه ملت ارسال می شود. بیمه ملت پس از محاسبات لازم و لحاظ کردن جدول پوشش های مصوب شده در قرارداد جدید، نسبت به پرداخت هزینه ها در کمترین زمان ممکن اقدام خواهد کرد بازنشستگان برای تحویل مدارک و اسناد سال ۱۴۰۳ که تاکنون تحویل نداده اند، ضمن نگهداری از مدارک مورد نظر،منتظر اطلاع رسانی های بعدی باشند.

حق بیمه

آخرین اخبار مهم درباره ی انتقال بیمه تکمیلی بازنشستگان

هدف قرارداد جدید بیمه تکمیلی درمان، تحویل یا ارسال مدارک واسناد پزشکی بصورت اینترنتی برای شرکت بیمه ملت وبدون نیاز به مراجعه حضوری بازنشستگان خواهد بود.بنابراین تا تکمیل فرآیند موردنظر مدارک را نزد خود نگهداری کنید.

شرکت بیمه ملت از این پس جایگزین آتیه سازان حافظ در قرارداد بیمه تکمیلی با بازنشستگان صندوق کشوری شد.

طبق اعلام صندوق بازنشستگی کشوری، پس از مشخص شدن شرکت بیمه ملت به‌عنوان شرکت اصلی بیمه‌گر در قرارداد این تسهیلات تکمیلی درمان بازنشستگان و وظیفه بگیران صندوق بازنشستگی کشوری در سال ۱۴۰۳، سوالاتی از سوی بازنشستگان عزیز مطرح شده است، که در این اطلاعیه و اطلاعیه‌های بعدی پاسخ آن‌ها داده خواهد شد.مهم‌ترین سوالات مطرح شده و پاسخ به این پرسش‌ها به قرار زیر است:

سوال اول: آیا برای قرارداد سال ۱۴۰۳ نیاز به ثبت نام مجدد است؟

پاسخ: همانطور که اعلام شده است، قرارداد سال جاری طبق روال سنوات گذشته اجرا خواهد شد. به این معنی که تمامی افراد تحت پوشش قرارداد بیمه تکمیلی درمان سال ۱۴۰۲ به صورت خودکار به قرارداد سال ۱۴۰۳ منتقل خواهند شد؛ بنابراین نیازی به ثبت نام جدید نیست.

سوال: ثبت درخواست حذف و اضافه به چه معنا است؟

پاسخ: بازنشستگان و وظیفه بگیران تحت پوشش قرارداد بیمه تکمیلی درمان در صورت نیاز به اضافه یا کم کردن افراد تحت تکفل خود که در قرارداد سال قبل ثبت شده/نشده بودند، می‌توانند برای ثبت یا حذف این عزیزان (افراد تحت تکفل) در بخش مربوطه در درگاه خدمات الکترونیک صندوق بازنشستگی کشوری به نشانی https://eservices.cspf.ir/govsso/sb-supplementary-health-insurance اقدام نمایند.

نکته: بدیهی است، بازنشستگان و وظیفه بگیران عزیزی که تمایل به استفاده از این خدمت برای سال ۱۴۰۳ ندارند نیز می‌توانند در همین سامانه نسبت به حذف قرارداد پوشش بیمه تکمیلی درمان اقدام کنند. (عکس این موضوع نیز برای افرادی که قبلا بیمه نبوده و اکنون متقاضی بیمه تکمیلی هستند، قابل انجام است)

سوال: برای حذف یا اضافه کردن افراد تحت تکفل به کدام سامانه باید مراجعه شود؟ تا چه زمانی مهلت وجود دارد؟پاسخ: سامانه ثبت درخواست حذف و اضافه همانگونه که در سال قبل هم اشاره شد در لینک زیر قابل دسترس است.https://eservices.cspf.ir/govsso/sb-supplementary-health-insurance

 

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط