13:00 - 1403/03/15

اجتماعی

آخرین اخبار راجع به پرداخت ۶۰۰ هزار تومانی به هر کد ملی برای مددجویان

کمک‌هزینه خرید لوازم بهداشتی اردیبهشت ماه با ۱۳ روز تاخیر مطابق سال گذشته و بدون هیچ‌گونه افزایشی به مبلغ ۶۰۰ هزار تومان به حساب معلولان شدید و خیلی شدید آسیب نخاعی و بسترگرا واریز شد.

مددجویان بهزیستی و کمیته امداد

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر،کمک‌هزینه خرید لوازم بهداشتی اردیبهشت ماه با ۱۳ روز تاخیر مطابق سال گذشته و بدون هیچ‌گونه افزایشی به مبلغ ۶۰۰ هزار تومان به حساب معلولان شدید و خیلی شدید آسیب نخاعی و بسترگرا واریز شد..برای اطلاعات بیشتر اندیشه معاصر را دنبال کنید

آغاز واریزی جدید دولت برای مددجویان بهزیستی و کمیته امداد | پرداخت ۶۰۰ هزار تومانی به هر کد ملی برای مددجویان

با اعلام سازمان بهزیستی مستمری کمک‌هزینه لوازم بهداشتی واریز شده است.کمک‌هزینه خرید لوازم بهداشتی اردیبهشت ماه با ۱۳ روز تاخیر مطابق سال گذشته و بدون هیچ‌گونه افزایشی به مبلغ ۶۰۰ هزار تومان به حساب معلولان شدید و خیلی شدید آسیب نخاعی و بسترگرا واریز شد.

گفتنی است درصورتی‌که این مبلغ برای شما واریز نشده یا نمی‌شود، برای دریافت آن باید از طریق مددکار یا بهزیستی شهر خود اقدام کنید.

مددجویان بهزیستی | بهروز مروتی (فعال حقوق معلولان) از عدم واریزِ کمک هزینه لوازم بهداشتی به معلولان آسیب نخاعی و بسترگرا خبر داد و گفت: سازمان بهزیستی هنوز مبلغ ۶۰۰ هزار تومانی که بابتِ هزینه لوازم بهداشتی به معلولان آسیب نخاعی و بسترگرا تعلق می‌گیرد را پرداخت نکرده است. این موضوع تبعاتِ بسیاری برای افرادِ دارای معلولیت دارد. تعلل در پرداختِ این کمک هزینه بازی با جانِ آن‌هاست و این را متاسفانه درک نمی‌کنند!

مددجویان

آخرین اخبار راجع به پرداخت ۶۰۰ هزار تومانی به هر کد ملی برای مددجویان

مروتی بیان کرد: عدم دسترسیِ به موقع به لوازم بهداشتی، عواقب جبران‌ناپذیری برای این افراد به دنبال دارد. عفونت‌های شدید، زخم بستر، مشکلات گوارشی و ادراری و حتی مرگ، بخشی از این خطرات هستند.

شرایطِ زندگی برای معلولان خیلی سخت است و معلولان قطع نخاعی و بسترگرا شرایطِ بسیار بدتری دارند. با این وضعیتِ افزایشِ روز به روزِ قیمتها، کمک هزینه بهداشتیِ معلولان هنوز برای سال جدید افزایش پیدا نکرده است. به طوریکه این کمک هزینه ۶۰۰ هزار تومانی تنها ۱۰ درصد از هزینه‌های لوازم بهداشتی معلولان بسترگرا را پوشش می‌دهد. این در حالی است که تأمین لوازم بهداشتی برای یک فرد آسیب نخاعی یا بسترگرا، حداقل ۶ تا ۷ میلیون تومان در ماه هزینه دارد.

وی بیان کرد: طی یک هفته اخیر، قیمت کمک هزینه لوازم بهداشتی حدود ۱۵ درصد گران‌تر شده است. با ۶۰۰ هزار تومانی که هنوز پرداخت نشده است، چگونه فردِ قطع نخاعی می‌تواند حداقل لوازم بهداشتیِ مورد نیاز خود را تأمین کند؟

این فعال حقوق معلولان همچنین به طولانی شدنِ صف انتظار برای دریافت همین کمک‌هزینه‌ی ناچیز اشاره کرد و گفت: در حال حاضر برخی از معلولان بسترگرا در صف دریافت این کمک هزینه هستند. در حالیکه به تازگی مدیرکل بهزیستیِ استان البرز اشاره کرده است که ما هیچ معلولِ آسیبِ نخاعی پشت نوبت نداریم؛ باید به ایشان گفت که پس باقیِ معلولانِ بسترگرا چی؟ آیا معلولانِ بسترگرا نیز پشت نوبت نیستند؟ قطعا معولانِ بسترگرا پشت نوبت دریافت کمک هزینه لوازم بهداشتی داریم، که بهتر است در گزارش‌هایی که می‌دهند به این موضوع نیز اشاره کنند. آیا شما هیچ کودکِ اوتیستیکی ندارید که پشتِ نوبت دریافت حق پرستاری یا کمک هزینه لوازم بهداشتی باشد؟!

 

 

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

منبع : روز100

مطالب مرتبط