۱۶:۰۰ - ۱۴۰۳/۰۳/۱۹

اجتماعی

آخرین اخبار راجع به معوقات همسان سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی

بنابر آنچه در برخی خبرها آمده است ؛ پرداخت معوقات همسان سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی امروز شنبه قطعی شده است

آخرین اخبار راجع به معوقات همسان سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر،بنابر آنچه در برخی خبرها آمده است ؛ پرداخت معوقات همسان سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی امروز شنبه قطعی شده است.برای اطلاعات بیشتر اندیشه معاصر را دنبال کنید.

امروز؛ پرداخت معوقات همسان سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی (۱۹ خرداد ۱۴۰۳)

در اخبار غیر رسمی منتشر شده است که پرداخت معوقات همسان سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی امروز شنبه آغاز خواهد شد.بنابر آنچه در برخی خبرها آمده است ؛ پرداخت معوقات همسان سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی امروز شنبه قطعی شده است. در اندیشه معاصر به موضوع همسان سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی بیشتر می پرداز .یمبازنشستگی عبارت است از کناره گیری از موقعیت یا شغل یا از زندگی کاری فعال. همچنین ممکن است فرد با کاهش ساعات کاری یا حجم کاری نیمه بازنشسته شود. بسیاری از افراد زمانی که مسن هستند یا به دلایل سلامتی قادر به انجام کار خود نیستند، بازنشستگی را انتخاب می‌کنند

براساس اظهارات مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی از اردیبهشت ماه اعمال می‌شود و ما به التفاوت فروردین در خردادماه واریز می‌شود.

هر ساله محاسبات افزایش مستمری بازنشستگان تامین اجتماعی در فروردین ماه انجام می‌گیرد و متناسب با افزایش ۳۵ درصدی دستمزد کارگران، مستمری بازنشستگان نیز به همین میزان افزایش پیدا می‌کند.

حقوق

آخرین اخبار راجع به معوقات همسان سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی

شایان ذکر است این جدول مختص کارگران تامین اجتماعی نیست و بازنشستگان تامین اجتماعی را نیز شامل می‌شود.

سخنان رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور درباره همسان سازی حقوق بازنشستگان
داوود منظور رئیس سازمان برنامه و بودجه آخرین وضعیت همسان سازی حقوق بازنشستگان را تشریح کرد.

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: در موضوع همسان سازی حقوق بازنشستگان حکمی قانونی در برنامه هفتم داریم که درطی سه سال با هم رتبگان خودشان همسان‌سازی می‌شوند، به صورتی که حقوقشان با همتراز شاغل در رتبه خودشان برابر شود.

داوود منظور افزود: همچنین در قانون بودجه امسال هم اشاره شده است. پیش بینی کردیم در مورد بخش‌های دولتی تصویب کردیم منابع پایداری تامین شود. افزایش یک درصد بر مالیات بر ارزش افزوده صرف متناسب سازی بازنشستگان صندوق‌های دولتی می‌شود. با توجه به اینکه تصویب مرحله دوم در اردیبهشت انجام شد هم اکنون به دستگاه‌ها اعلام کردیم تا متناسب سازی‌ها به صورت جداول تهیه شود. دستورالعمل‌ها در دست تدوین بوده و احکام نیز در دست اصلاح است. بعد از اصلاحات صورت گرفته قطعا معوقات نیز پرداخت می‌شود.

مروتی، بازنشسته کارگری، با انتقاد از این اظهارات می‌گوید: آیا قرار است متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی بازهم ماه‌ها به تعویق بیفتد؟ آیا قرار است منتظر بمانیم تا پایان سال که دولت بخشی از بدهی خود به تامین اجتماعی را بپردازد؟

به گفته این بازنشسته، اگر قرار است همسان‌سازی اجرا شود باید برای همه بازنشستگان کشور بدون استثنا انجام شود.

مروتی اضافه کرد: حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی عموماً زیر خط فقر است و این بازنشستگان بیش از سایر گروه‌ها به ترمیم حقوق و اجرای همسان‌سازی نیاز دارند. انتظار داریم تامین اجتماعی و دولت در این زمینه پاسخگو باشند و اعلام کنند که چه زمانی و براساس چه فرمولی قرار است متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان کارگری کشور اجرایی شود

در همین حال در روزهای اخیر، جلسه‌ای در کانون عالی کارگران بازنشسته کشور با حضور رئیس هیئت مدیره و دبیر کانون عالی، رئیس و اعضای هئیت مدیره کانون کارگران بازنشسته تهران و اعضای کارگروه فنی «گروه شورای عالی رفاه بازنشستگان» با موضوع مطالبات بازنشستگان و مستمری بگیران، برگزار شد.

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط