16:45 - 1403/04/19

اجتماعی

آخرین اخبار راجع به مستمری بازنشستگان تامین اجتماعی

مستمری بازنشستگان چند سالی است که موضوع مورد بحثی در میان دولت و بازنشستگان است. امروز بازنشستگان

جدول زمان بندی واریز مستمری فروردین ماه بهزیستی 1403

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصربه نقل از اندیشه قرن مستمری بازنشستگان چند سالی است که موضوع مورد بحثی در میان دولت و بازنشستگان است. امروز بازنشستگان برای اطلاعات بیشتر اندیشه معاصر را دنبال کنید.

آخرین اخبار راجع به مستمری بازنشستگان تامین اجتماعی

خبر فوری از مستمری بازنشستگان / بازنشستگان تامین اجتماعی بخوانند
مستمری بازنشستگان چند سالی است که موضوع مورد بحثی در میان دولت و بازنشستگان است. امروز بازنشستگان در اعتراض به مستمری خود تجمع کردند

با وجود پیش‌بینی اختصاص ۵۰ هزار میلیارد تومان بابت همسان‌سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی، اما هنوز خبری از اجرای آن در دولت سیزدهم نیست.

بهزیستی

آخرین اخبار راجع به مستمری بازنشستگان تامین اجتماعی

امروز (۱۷ تیر)، جمعی از بازنشستگان تامین اجتماعی در شوش و کرمانشاه، مقابل سازمان تامین اجتماعی تجمع کردند.

حاضران در تجمع می‌گویند: بهبود مستمری‌ها براساس خط فقر واقعی، ارائه درمان رایگان و باکیفیت و خدمات رفاهی شایسته، حق قانونی بازنشستگان است و از دولت انتظار داریم در این زمینه اقدامات عاجل صورت دهد.بازنشستگان تامین اجتماعی در اعتراض به مستمری بازنشستگان در مقابل این سازمان در دو شهر شوش و کرمانشاه تجمع کردند.

قاسمی تاکید کرد: باید منتظر شیوه‌نامه اجرای همسان‌سازی بمانیم؛ پس از آن، جدول افزایش حقوق بازنشستگان براساس گروه‌های شغلی مشخص و قابل تدوین است.

با وجود پیش‌بینی اختصاص ۵۰ هزار میلیارد تومان بابت همسان‌سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی، اما هنوز خبری از اجرای آن در دولت سیزدهم نیست. در عین حال، واریز مبلغ سه میلیون تومان به منظور متناسب‌سازی به حساب بازنشستگان، با حواشی همراه شده که البته از سوی داوود منظور، رئیس سازمان برنامه و بودجه بی‌پاسخ نمانده است.

آنگونه که در برنامه هفتم توسعه آمده است، موضوع همسان‌سازی حقوق بازنشستگان باید طی سه سال به اجرا درآید؛ به‌گونه‌ای که در سال اول ۴۰ درصد و در دو سال بعد هم ۶۰ درصد منظور می‌شود. با اینحال، هرچند جلساتی بین مقامات اقتصادی با روسای صندوق‌های بازنشستگی با محوریت بررسی همین موضوع از ابتدای سال برگزار شده، اما اطلاعات درز داده شده، نشان می‌دهد که فعلا نوبت بازنشستگان تامین اجتماعی فرا نرسیده است.

 

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط