۱۸:۱۵ - ۱۴۰۳/۰۳/۱۳

خودرو

آخرین اخبار راجع به خودرو/ فقط با ۱۸۰ میلیون کوییک و ساینا ثبت نام کنید

شرکت سایپا از پیش‌ فروش دو خودروی ساینا S با استاندارد ۸۵ گانه و کوئیک GX-L با ترمز ESC خبر داده است. مبلغ تعیین‌شده برای پیش پرداخت ساینا ۱۷۰ میلیون تومان و کوئیک ۱۸۴ میلیون تومان است

آخرین اخبار راجع به خودرو/  فقط با ۱۸۰ میلیون کوییک و ساینا ثبت نام کنید

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصربه نقل از سانا پرس شرکت سایپا از پیش‌ فروش دو خودرو ی ساینا S با استاندارد ۸۵ گانه و کوئیک GX-L با ترمز ESC خبر داده است.
مبلغ تعیین‌شده برای پیش پرداخت ساینا ۱۷۰ میلیون تومان و کوئیک ۱۸۴ میلیون تومان است برای اطلاعات بیشتر اندیشه معاصر را دنبال کنید.

با ۱۸۰ میلیون  خودرو ی کوییک و ساینا ثبت نام کنید

شرکت سایپا از پیش‌ فروش دو خودرو ی ساینا S با استاندارد ۸۵ گانه و کوئیک GX-L با ترمز ESC خبر داده است.

مبلغ تعیین‌شده برای پیش پرداخت ساینا ۱۷۰ میلیون تومان و کوئیک ۱۸۴ میلیون تومان است.سایپا زمان تحویل این خودروها را هفته چهارم مهر ماه سال جاری اعلام کرده است؛ متقاضیان از ۹ خرداد ۱۴۰۳ تا ۱۹ خرداد ۱۴۰۳ زمان دارند در سایت http://saipa.iranecar.com برای ثبت‌نام و انتخاب نوع خودرو اقدام کنند.

طی سال‌های گذشته، پراید خودرویی پربرکت برای سایپا به شمار می‌رفت؛ چراکه نه‌تنها فروش بسیار بالایی در ایران داشت، بلکه پلتفرم آن نیز توسط مهندسان این شرکت به‌روزرسانی شد و چندین مدل جدید بر اساس شاسی آن به مرحله تولید رسید که ازجمله، می‌توان به تیبا، ساینا و کوئیک اشاره کرد. در این مطلب از سری مقالات مقایسه‌ای همراه مکانیک، دو خودروی هم‌خانواده پراید را به میدان می‌آوریم‌ و به مقایسه کوییک و ساینا می‌پردازیم.

خودرو

خودرو

 

معرفی کوئیک

کوییک یک هاچ‌بک کوچک شهری است که سایپا در سال ۱۳۹۵ با افتخار تمام از آن رونمایی کرد و با افزودن برخی جزئیات ظاهری به‌اضافه اندکی افزایش ارتفاع، سعی داشت آن را تحت عنوان یک کراس اوور کوچک به بازار کشور معرفی کند. این خودرو درواقع نمونه فیس‌لیفت تیبا هاچ‌بک به شمار می‌رود که از نظر کارشناسی خودرو بر پلتفرم ایکس ۲۰۰ سایپا استوار شده است و ازلحاظ فنی، تفاوت چندانی با سایر اعضای خانواده ایکس ۲۰۰ ندارد. با این حال، طراحی ظاهری آن نسبتا جذاب‌تر به نظر می‌رسد و بهره‌مندی از برخی امکانات بیشتر، سبب می‌شود پرداخت مبلغ بالاتر در ازای خرید این خودرو نسبت به تیبا ۲، تا حدی منطقی به نظر برسد.

معرفی ساینا

شرکت سایپا حدود ۱۵ سال پس از شروع تولید پراید، اندکی دست جنباند و محصولی جدید را بر پایه پلتفرم ارتقایافته پراید موسوم به ایکس ۲۰۰ روانه میدان ساخت. این خودرو در ابتدا مینیاتور و سپس تیبا نامیده شد. عرضه تیبا در سال ۸۸ کلید خورد و حسب انتظار، مورد استقبال مشتریان دل‌خسته از پراید قرار گرفت. اما تیبا درواقع آغازگر خواب شیرین سایپا برای دوران پساپراید بود و در این راستا، شرکت سایپا طی سال ۹۵ نسخه فیس‌لیفت این خودرو را تحت عنوان ساینا وارد بازار کرد.

 

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط