۱۴:۴۱ - ۱۴۰۲/۰۵/۲۳

آخرین اخبار بازنشستگان تامین اجتماعی و همسان سازی حقوق بازنشستگان در ۲۳ مرداد/ وام بیست میلیونی بازنشستگان تامین اجتماعی+ فیش حقوقی بازنشستگان

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر ، آخرین اخبار بازنشستگان تامین اجتماعی/ وام بیست میلیونی بازنشستگان تامین اجتماعی+ فیش حقوقی بازنشستگان را در اندیشه معاصر بخوانید.  مصطفی نخعی به همراه ۷۶ نفر از نمایندگان به رئیس جمهور خواستار اع...

حقوق بازنشستگان

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر ، آخرین اخبار بازنشستگان تامین اجتماعی/ وام بیست میلیونی بازنشستگان تامین اجتماعی+ فیش حقوقی بازنشستگان را در اندیشه معاصر بخوانید.  مصطفی نخعی به همراه ۷۶ نفر از نمایندگان به رئیس جمهور خواستار اعاده لایحه متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان با شاغلین شدند. همسان سازی حقوق بازنشستگان از مطالبات اصلی بازنشستگان تامین اجتماعی است. ثبت نام وام بیست میلیونی بازنشستگان تامین اجتماعی نیز تا ۲۷ مرداد ادامه دارد و جزئیات ثبت نام وام بیست میلیونی بازنشستگان تامین اجتماعی را برایتان تشریح کردیم.

آخرین اخبار بازنشستگان تامین اجتماعی و همسان سازی حقوق بازنشستگان در ۲۳ مرداد

نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: همسان سازی حقوق بازنشستگان از طرف کمیسیون برنامه به کمیسیون تلفیق ارجاع شده است. این مسئله یک بار برای همیشه باید حل و فصل شده و حقوق ها عادلانه شود. آنچه مورد اعتراض همگان بوده عدم وجود عدالت است نه افزایش حقوق. در سال ۱۴۰۳ باید به سمت عادلانه شدن حقوق ها حرکت کنیم. نظام هماهنگ پرداخت باید هرچه سریع تر تعیین تکلیف شده و اجرایی شود.

حمیدرضا حاجی بابایی در تذکری شفاهی در جریان جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی، خطاب به سازمان برنامه و بودجه و وزیر جهاد کشاورزی، بیان کرد: متاسفانه کشاورزان فقط ۶ درصد از حق خود در زمینه فروش گندم را دریافت کرده و این ظلم بزرگی به کشاورزان است. بانک ها نفس کشاورزان را قطع کرده اند چرا جلوی وام کشاورزان را گرفته اید؟ متاسفانه عملکرد در زمینه تبصره ۱۴  بودجه موجب شده شهرداری ها یک ریال از محل مالیات بر ارزش افزوده دریافت نکنند.

وی در ادامه اظهار کرد: اجرای نادرست رتبه بندی معلمان، عدم پرداخت رفاهی و ظلم به معلمان مهرآفرین مشهود است. چرا ساماندهی نیروی انسانی اجرایی نمی شود؟ مگر می شود فردی ۱۰ سال نیروی پیمانی بوده و رسمی نشود؟ مشکل این افراد چرا حل نمی شود؟

کانون عالی بازنشستگان تامین اجتماعی

سایت کانون عالی بازنشستگان تامین اجتماعی

نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: همسان سازی حقوق بازنشستگان از طرف کمیسیون برنامه به کمیسیون تلفیق ارجاع شده است. این مسئله یک بار برای همیشه باید حل و فصل شده و حقوق ها عادلانه شود. آنچه مورد اعتراض همگان بوده عدم وجود عدالت است نه افزایش حقوق. در سال ۱۴۰۳ باید به سمت عادلانه شدن حقوق ها حرکت کنیم. نظام هماهنگ پرداخت باید هرچه سریع تر تعیین تکلیف شده و اجرایی شود.

 

ثبت‌ نام «وام» ۲۰ میلیونی بازنشستگان تامین اجتماعی تا ۲۷ مرداد + جزئیات

 

ثبت‌نام غیرحضوری متقاضیان تسهیلات قرض‌الحسنه بازنشستگان و مستمری‌بگیران تأمین اجتماعی از امروز _شنبه بیست‌ویکم مردادماه_ به‌مدت یک هفته تا روز جمعه، بیست‌وهفتم مردادماه صورت می‌گیرد و در سامانه ثبت‌نام مستقیم، روی تارنمای رسمی این سازمان به نشانی es.tamin.ir فعال می‌شود.

در این مرحله، پس از بررسی و احراز شرایط متقاضیان، تعداد ۴۰ هزار فقره تسهیلات قرض‌الحسنه ۲۰۰ میلیون ریالی به بازنشستگان و مستمری‌بگیران وجد شرایط این سازمان که در مهلت مقرر در سامانه تسهیلات ثبت‌نام کنند، پرداخت خواهد شد.

به گزارش اندیشه معاصر، مهلت ثبت‌نام متقاضیان در این مرحله از پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه بازنشستگان، از روز شنبه مورخ ۲۱ مرداد لغایت روز جمعه ۲۷ مرداد خواهد بود و این مهلت قابل تمدید نیست. متقاضیان می‌توانند در این فاصله با مراجعه به تارنمای رسمی سازمان  به نشانی es.tamin.ir در منوی مستمری‌بگیران، نسبت به ثبت درخواست تسهیلات اقدام کنند.

فی شده ثبت کنند.

همچنین بازنشستگان و مستمری‌بگیران در صورت داشتن هرگونه سوال یا ابهام، به‌صورت بیست‌وچهارساعته می‌توانند با شماره‌گیری تلفن ۱۴۲۰، با کارشناسان مرکز ارتباطات مردمی سازمان تأمین اجتماعی تماس گیرند.

برای دریافت تسهیلات قرض‌الحسنه بازنشستگان باید دارای شرایطی همچون دارا بودن ۲۰ سال سابقه بیمه‌پردازی و بیشتر، حداکثر مستمری دریافتی ۱۵۰ میلیون ریال، داشتن سن ۵۰ تا ۷۸ سال، مسدود نبودن حساب، مالکیت تلفن همراه به نام شخص متقاضی، نداشتن سابقه چک برگشتی، نداشتن بدهی معوق به سیستم بانکی کشور (بابت شخص متقاضی یا ضمانت وام دیگران)، استفاده نکردن از تسهیلات مشابه طی سه سال گذشته و داشتن موجودی مکفی در حساب بانکی شخص به مبلغ ۱۰۰ هزار تومان باشند.

روش ثبت نام وام بازنشستگان تامین اجتماعی

مستمری بگیران واجد شرایط ثبت‌نام وام ضروری بازنشستگان تامین اجتماعی به دو روش می‌توانند نسبت به ثبت‌نام خود برای دریافت وام ۲۰ میلیون تومانی اقدام کنند. در روش اول به صورت غیر حضوری و از طریق کانون‌های بازنشستگی که این روش برای استان‌ها و شهرستان‌های است که ثبت‌نام به صورت اینترنتی انجام می‌شود و روش دوم به صورت حضوری، در این روش متقاضیان با حضور در کانون‌های بازنشستگی و ارائه مدارک خود ثبت‌نام خود را انجام می‌دهند.

فرم ثبت نام وام بازنشستگان 30 میلیونی

وام بازنشستگان تامین اجتماعی

داشتن کارت عضویت کانون بازنشستگی

داشتن کارت عضویت کانون بازنشستگی تامین اجتماعی، برای متقاضی ثبت نام وام بانک رفاه به مستمری بگیران تامین اجتماعی‌ ۱۴۰۲یا همان وام ضروری، الزامی است. با توجه به استعلامی که از سوی بانک، برای اعطای تسهیلات به مستمری بگیران دریافت خواهد شد، مستمری‌بگیران، باید فاقد هرگونه چک برگشتی، بدهی بانکی و اقساط معوقه باشند.

شرایط متقاضی وام تامین اجتماعی

براساس این گزارش، مالکیت تلفن همراه، نداشتن سابقه چک برگشتی، نداشتن بدهی معوق به سیستم بانکی، استفاده نکردن از تسهیلات مشابه بانک رفاه در دو سال گذشته، و داشتن سن بین ۱۸ تا ۷۷ سال و همچنین داشتن حساب در بانک رفاه کارگران با حداقل ۱۰۰ هزار تومان موجودی شرایط دریافت این تسهیلات است.

در صورت دارا بودن این شرایط متقاضیان در این مرحله می‌توانند از طریق کانون‌های بازنشستگی ثبت‌نام خود را نهایی کنند و نیازی به مراجعه حضوری به بانک و سازمان تأمین‌اجتماعی ندارند و در صورت داشتن شرایط، مبلغ تسهیلات به حساب مستمری‌بگیر واریز می‌شود.

سود و مدت زمان بازپرداخت

بازپرداخت این تسهیلات ۲ ساله به‌صورت قرض‌الحسنه با کارمزد چهار درصد است.

فیش حقوقی بازنشستگان تامین اجتماعی | سامانه فیش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی

فیش حقوقی بازنشستگان تامین اجتماعیدر سایت تامین اجتماعی بارگزاری شد. بازنشستگان تامین اجتماعی می توانند به مراجعه به سایت تامین اجتماعی نسبت به مشاهده و دریافت فیش حقوقی بازنشستگان تامین اجتماعی اقدام کنند. در سایت تایمن اجتماعی حکم حقوقی نیز قابل مشاهده هست. برای درخواست وام بازنشستگان تامین اجتماعی تا پایان خردادماه فرصت دارند به سایت تامین اجتماعی مراجعه کنند. فیش حقوقی بازنشستگان تامین اجتماعی/ سامانه فیش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی/ خبر فوری افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی را در اندیشه معاصر بخوانید.

فیش حقوقی بازنشستگان تامین اجتماعی

مشاهده فیش حقوقی بازنشستگان تامین اجتماعی در ۱۹ اردیبهشت/افزایش حقوق بازنشستگان کشوری در سال ۱۴۰۲+ eservices.tamin.ir فیش حقوقی بازنشستگان تامین اجتماعی را در اندیشه معاصر بخوانید.

حقوق بازنشستگان وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه افزایش حداقل ۲۷ درصدی حقوق در سال جاری در احکام کارگران بخش خصوصی و دولتی وحقوق بازنشستگان اعمال شده گفت: پرداخت حقوق فروردین حقوق بازنشستگان کشوری با اعمال افزایش، طبق قانون مصوب مجلس صورت گرفت. این افزایش در احکام حقوق بازنشستگانتامین اجتماعی نیز اعمال شده است و از اردیبهشت پرداخت خواهد شد. مابه‌التفاوت ناشی از افزایش حقوق فروردین نیز با حقوق اردیبهشت پرداخت می‌شود.در ادامه میتوانید بروزترین خبر از حقوق بازنشستگان را بخوانید.

فیش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی

با توجه به روال هر سال حقوق بازنشستگان اوایل سال جدید کمی افزایش می یابد. حقوق بازنشستگان همانند سایر حقوق به صورت ماهانه پرداخت می شود. مجلس با افزایش حقوق بازنشستگان در سال ۱۴۰۲ موافقت کرده است و طبق خبر های اخیر به دست آمده درباره حقوق بازنشستگان و میزان افزایش آن مشخص شده است. اخبار منتشر شده از کمیسیون تلفیق حاکی از آن است که حقوق بازنشستگان بالاخره امسال افزایش و همسان‌سازی اجرایی خواهد شد.

بازرس کانون بازنشستگان تامین اجتماعی تهران از قول مسئولان امر برای افزایش حقوق بازنشستگان در اردیبهشت خبر داد.

مشاهده فیش حقوقی بازنشستگان تامین اجتماعی

برای دریافت فیش حقوقی میتونید به سایت tamin.ir مراجعه کنید. پاسخ مشاور: پس از دریافت حقوق به راحتی میتونید از سایت tamin.ir فیش حقوقی هر ماه را دریافت کنید.

دریافت فیش حقوقی بازنشستگان تامین اجتماعی از طریق کد ملی

دریافت فیش حقوقی بازنشستگان تامین اجتماعی از طریق کد ملی

نحوه ثبت نام و بازیابی گذرواژه در سیستم غیر حضوری :

– توجه داشته باشید شمارهتلفن همراه وارد شده صرفاً می بایست متعلق به شخص شما( مستمری بگیر محترم) باشد. در غیر اینصورت جهت فعال سازی کاربری مراجعه به شعبه الزامی می باشد.

– در  قسمت سوالات امنیتی میبایست هر سه سوال متفاوت را با پاسخ های متفاوت وارد نمائید.

– مستمری بگیر گرامی در حفظ و نگهداری رمز (گذر واژه ) خود دقت نمائید، مسئولیت افشای رمز و هرگونه سوء استفاده از آن بعهده  شما می باشد.

– این خدمت رایگان و به صورت ٢۴ ساعته می باشد.

بازیابی گذرواژه:

درصورت فراموشی گذرواژه  خود، همانطور که در شکل مشخص است کافیست پس از ورود به سیستم روی دکمه ورود به سامانه کلیک نمائید

آموزش نحوه دریافت رمز همگام یا رمز فیش حقوقی همکاران

سامانه فیش حقوقی بازنشستگان تامین اجتماعی

نحوه دریافت فیش حقوقی مستمری بگیران

یکی از مهم ترین خدمات سازمان تامین اجتماعی ، پرداخت مستمری به حدود پنج میلیون بازنشسته که تحت پوشش این بیمه هستند، می باشد. همانطور که بیان کردیم دریافت فیش حقوقی مستمری بگیران از طریق سامانه تامین اجتماعی و بدون نیاز به مراجعه حضوری با استفاده از کدملی امکان پذیر است. مستمری بگیران با استفاده از راهنمای تصویری ذیل می توانند با مراجعه به سامانه تامین اجتماعی، فیش حقوقی خود را مشاهده و دریافت نمایند.

مستمری بگیران جهت ورود به سامانه ابتدا می بایست عبارت سامانه تامین اجتماعی و یا آدرس tamin.ir را در مرورگر اینترنتی خود جستجو نموده و دقیقا وارد همین صفحه شوند.

پس از ورود به سامانه، از قسمت میز خدمت که در پایین صفحه قرار دارد گزینه فیش حقوقی مستمری بگیران را که از جمله خدمات اینترنتی سازمان تامین اجتماعی eservices.tamin.ir می باشد را انتخاب نمایند.

در این مرحله لازم است نام کاربری و گذرواژه ای که در هنگام ثبت نام در سامانه انتخاب کرده اند را وارد نمایند، تا به صفحه مربوط به دریافت فیش حقوقی مستمری بگیران وارد شوند.

تمامی مستمری بگیران پس از وارد نمودن کد ملی و گذر واژه تامین اجتماعی خود به راحتی می توانند فیش حقوقی خود را از سازمان تامین اجتماعی دریافت کنند.

فیش حقوقی بازنشستگان تامین اجتماعی

فیش حقوقی بازنشستگان تامین اجتماعی

نحوه ثبت نام و ایجاد حساب کاربری در سایت تامین اجتماعی

بازنشستگانِ (مستمری بگیران) تامین اجتماعی، از طریق سامانه تامین اجتماعی و با استفاده از کدملی می توانند فیش حقوقی خودشان را دریافت کنند.

برای مشاهده فیش حقوقی، داشتن نام کاربری و گذر واژه فعال در سامانه تامین اجتماعی الزامی است.

جزئیات نحوه ثبت نام در سایت تامین اجتماعی و ایجاد حساب کاربری و دریافت رمز عبور،  به شرح زیر می باشد؛

گام اول:

برای این کار ابتدا وارد سایت تامین اجتماعی به آدرس www.tamin.ir شوید. سپس با انتخاب بخش ثبت نام خدمات غیرحضوری وارد صفحه ثبت‌نام شوید.

گام دوم:

با انتخاب صفحه ثبت نام، وارد صفحه زیر شوید. در این صفحه امکان ثبت نام اشخاص حقیقی و اتباع خارجی نیز فراهم شده است.

کافی است با انتخاب اشخاص حقیقی مراحل ثبت نام را آغاز کنید.

گام سوم:

در این مرحله بایستی کدملی و شماره تلفن همراه خود را وارد کنید.

دقت داشته باشید حتما شماره همراه باید منطبق با کد ملی فرد باشد و الا سیستم اجازه ورود به مرحله بعدی را نمی‌دهد.

گام چهارم:

در این مرحله اطلاعات هویتی باید مطابق با اطلاعات شناسنامه فرد ثبت شود در غیر این صورت با پیغام زیر رو به رو می‌شوید.

گام پنجم:

در این مرحله آدرس ایمیل خود را وارد کنید.

گام ششم:

در این مرحله گذرواژه (رمز عبور) مورد نظر خود را ثبت کنید.

گام هفتم:

در این مرحله اطلاعات، جهت بازبینی و تایید نهایی به کاربر نمایش داده می‌شود. در صورت صحت اطلاعات دکمه تایید و ثبت‌نام را انتخاب نمایید.

در نهایت پیامکی مبنی بر ایجاد حساب کاربری با محتوای زیر به شماره همراه کاربر ارسال می‌شود.

نحوه دریافت فیش حقوقی بازنشستگان تامین اجتماعی:

برای این کار ابتدا وارد سایت تامین اجتماعی به آدرس www.tamin.ir شوید.

گام اول:

پس از ورود به سایت تامین اجتماعی، از قسمت میز خدمت که در پایین صفحه قرار دارد گزینه فیش حقوقی مستمری بگیران را انتخاب کنید.

گام دوم:

با کلیک بر روی گزینه فیش حقوقی مستمری بگیران، وارد صفحه «خدمات غیرحضوری مرتبط با مستمری بگیران» شوید.

در این صفحه با کلیک بر روی بخش فیش حقوقی مستمری بگیران، «مشاهده فیش حقوقی مستمری بگیران» را انتخاب کنید.

گام سوم:

با انتخاب مشاهده فیش حقوقی، وارد صفحه ای می شوید که این پیغام برایتان می آید: نام کاربری و گذر واژه خود را وارد نمایید.

گزینه تایید را انتخاب کنید تا وارد صفحه ورود به سامانه شوید.

گام چهارم:

در این صفحه نام کاربری (کد ملی) و گذرواژه ، خودتان را وارد کنید.

گام پنجم:

در صورتی که نام کاربری و رمز عبور صحیح باشد وارد صفحه زیر می شوید. در این صفحه اطلاعات شناسنامه ای شما ثبت شده است.

در ادامه از بخش جستجو، فیلدهای مربوط به «سال، ماه و نوع پرداخت» را باید مشخص کنید.

دقت داشته باشید که فیلد مربوط به شماره مستمری به صورت خودکار در این بخش درج خواهد شد.

فیلد مربوط به نوع پرداخت را نیز، «پرداخت ماهانه» قرار دهید.

گام ششم:

با انتخاب گزینه جستجو، فیش حقوقی تان نمایش داده می شود.

فیش حقوقی بازنشستگان فرهنگی

همکار محترم می توانید از سایت MY.MEDU.IR نیز جهت دریافت فیش حقوقی اقدام نمایید.

در صورت فراموشی رمز عبور در سایت فوق الذکر می توانید از لینک فراموشی رمز عبور استفاده نمایید.

هم اکنون بیش از ۸۰ درصد فرهنگیان عضو صندوق ذخیره اند .برای بهره گیری از سهم کامل دولت و سود ۱۰۰ درصد می توانید تا ۵ در صد حقوق خود،سهام خود را افزایش دهید

همکاران شاغل از شماره پرسنلی بعنوان نام کاربری و بطور پیش فرض از کد ملی همراه با صفر های ابتدایی آن بعنوان کلمه عبور استفاده نمایند.

همکاران بازنشسته از شماره حساب بعنوان نام کاربری بدون صفرهای ابتدای آن و بطور پیش فرض از کد پرسنلی بعنوان کلمه عبور استفاده نمایند

پس از ورود به سایت امکان تغییر رمز برای هر دو گروه وجود دارد.

راهنمای آموزشی استفاده از سامانه خدمات غیرحضوری سازمان تامین اجتماعی

برای مشاهده فیش حقوقی، داشتن نام کاربری و گذر واژه فعال در سامانه تامین اجتماعی الزامی است.

بازنشستگان تامین اجتماعی برای دریافت فیش حقوقی خود باید مراحل زیر را انجام دهند:

۱: برای این کار ابتدا وارد سایت تامین اجتماعی به آدرس www.tamin.ir شوید.

پس از ورود به سایت تامین اجتماعی، از قسمت میز خدمت که در پایین صفحه قرار دارد گزینه فیش حقوقی مستمری بگیران را انتخاب کنید.

 

 

پایان/*

اندیشه معاصر را در روبیکا دنبال کنید.

برای عضویت در کانال بله اندیشه معاصر کلیک کنید.

برای عضویت در کانال تلگرامی اندیشه معاصر کلیک کنید.

مطالب مرتبط

آخرین اخبار