۱۳:۴۶ - ۱۴۰۳/۰۳/۲۲

آخرین آمار صندوق های رای برای ایرانیان خارج کشور

محسن اسلامی سخنگوی ستاد انتخابات کشور با اشاره به برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در ۸ تیر ماه و برنامه ریزی وزارت کشور برای برگزاری این انتخابات در سراسر کشور و همچنین کشورهای مختلف جهان اظهار داشت: ۲۵۰ نقطه در سراسر دنیا برای اخذ رای از ا...

آخرین آمار صندوق های رای برای ایرانیان خارج کشور
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، برگزاری انتخابات ریاست جمهوری، تنها انتخاباتی است که همزمان با داخل کشور، در خارج از کشور نیز برگزار می‌شود که نحوه و مکان و ساعت برگزاری آن از طریق نمایندگی های جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور به آگاهی هموطنان مقیم رسانده می شود.

هموطنان مقیم خارج کشور جهت اخذ رای می توانند با در دست داشتن مدارک شناسایی مجاز در روز انتخابات و در ساعات اعلامی از سوی نمایندگی های کشورمان به شعب اعلامی که (سفارتخانه ها یا سر کنسولگری های جمهوری اسلامی ایران ) مراجعه کنند.

بر اساس تبصره (اصلاحی ۲۶ˏ۱۰ˏ۱۳۹۱) ماده ۱۹ قانون انتخابات ریاست‌جمهوری: رأی‌دهندگان در خارج از کشور در صورت همراه نداشتن شناسنامه و کارت ملی می‌توانند با ارائه گذرنامه معتبر ایرانی، رأی دهند؛ بنابراین به موجب این ماده ایرانیان خارج از کشور می‌توانند در صورت عدم دسترسی به شناسنامه یا کارت ملی از گذرنامه معتبر ایرانی خود برای شرکت در انتخابات ریاست‌جمهوری استفاده کنند.

 

 

منبع : افکار

مطالب مرتبط